28. marca 2023

V Bratislave sa dňa 20.6.2015 konal protest proti migrantom a islamizácii Európy, na ktorý prišli aj pravicový radikály a futbaloví hooligans z Čiech. Na Hodžovom námestí sa tisícky ľudí tohoto protestu stretli s obyvateľmi Bratislavy, ktorí sa rozhodli blokovať tento pochod (iniciatíva Bratislava bez náckov). K účastníkom pochodu prehovoril aj líder mimoparlamentnej strany ĽSNS a župan Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Marián Kotleba. Po skončení protestu sa pred Hlavnou železničnou stanicou stal incident. Vracajúci účastníci z protestu proti migrantom a islamizácii Európy zaútočili na moslimskú rodinu zo Saudskej Arábie, ktorá prišla do Bratislavy osláviť promócie svojho syna (študenta slovenskej vysokej školy).

Miesto udalosti: Bratislava, Slovensko
Dátum: 20.6.2015
Dĺžka videa: 15 min.

Po vzhliadnutí filmu pokračujte na súvisiace články. Pomáhajú uvádzať dokumentárny film do širších kontextov. Obsahujú otázky na otvorenie skupinovej diskusie s cieľom aktivovať kritické myslenie žiakov a študentov.

Rafavideoart

Od roku 2009 dokumentuje filmár Rafavideoart citlivé spoločenské témy v priestore V4 (Poľsko, Česká republika, Slovensko a Maďarsko). Zameriava sa na krátke dokumentárne videá bez komentára.

Archív autora